Vraj mi niekto klientelisticky pridelil byt

Autor: Peter Kunder | 11.10.2010 o 13:15 | Karma článku: 3,05 | Prečítané:  501x

Objavil som sa v zoznamoch ľudí, ktorým starosta, či bytová komisia Mestskej časti Bratislava-Staré mesto pridelila byt, hoci tam nemám čo robiť.

Zverejnenie zoznamov vyvolalo veľa otázok, či v prípade konkrétnych ľudí "s kontaktmi", prípadne priamo úradníkov, nedošlo ku klientelizmu a zneužívaniu postavenia, prípadne vplyvu.

V zozname som sa objavil pod rokom 1999. V tej dobe som bol úplne obyčajným občanom, ktorý sa vôbec neobjavoval vo verejnej diskusii. Na úradoch som nikoho nepoznal. Roky som býval v byte v Starom meste, kde som mal aj trvalý pobyt. Mestskú časť som požiadal, aby so mnou ako s ďalším nájomníkom (teda nešlo o "prázdny" byt) uzatvorila nájomnú zmluvu, nakoľko som spĺňal všetky zákonom stavovené podmienky. Mestská časť to odmietla. Podal som na ňu žalobu a súdny spor Mestká časť BA-Staré mesto prehrala. MČ uzatvorila so mnou spomínanú nájomnú zmluvu tak, ako jej to prikázal rozsudok. V Mestskej časti teda nikto nerozhodol o tom, či sa stanem nájomcom. Naopak, mestská časť sa tomu bránila. O klientelizme teda asi ťažko hovoriť.

Môžem len špekulovať, prečo som sa objavil na spomínanom zozname - či ide o banálnu chybu, alebo zlomyseľnosť. Mrzí ma neschopnosť MČ Bratislava-Staré mesto ňou zverejnené údaje verifikovať, prípadne aspoň dodatočne a opraviť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.

KOMENTÁRE

Rusko: Keď úspešných mužov dobiehajú staré hriechy

Môžeme podozrenie polície nazvať odôvodneným?


Už ste čítali?