Vraj mi niekto klientelisticky pridelil byt

Autor: Peter Kunder | 11.10.2010 o 13:15 | Karma článku: 3,05 | Prečítané:  518x

Objavil som sa v zoznamoch ľudí, ktorým starosta, či bytová komisia Mestskej časti Bratislava-Staré mesto pridelila byt, hoci tam nemám čo robiť.

Zverejnenie zoznamov vyvolalo veľa otázok, či v prípade konkrétnych ľudí "s kontaktmi", prípadne priamo úradníkov, nedošlo ku klientelizmu a zneužívaniu postavenia, prípadne vplyvu.

V zozname som sa objavil pod rokom 1999. V tej dobe som bol úplne obyčajným občanom, ktorý sa vôbec neobjavoval vo verejnej diskusii. Na úradoch som nikoho nepoznal. Roky som býval v byte v Starom meste, kde som mal aj trvalý pobyt. Mestskú časť som požiadal, aby so mnou ako s ďalším nájomníkom (teda nešlo o "prázdny" byt) uzatvorila nájomnú zmluvu, nakoľko som spĺňal všetky zákonom stavovené podmienky. Mestská časť to odmietla. Podal som na ňu žalobu a súdny spor Mestká časť BA-Staré mesto prehrala. MČ uzatvorila so mnou spomínanú nájomnú zmluvu tak, ako jej to prikázal rozsudok. V Mestskej časti teda nikto nerozhodol o tom, či sa stanem nájomcom. Naopak, mestská časť sa tomu bránila. O klientelizme teda asi ťažko hovoriť.

Môžem len špekulovať, prečo som sa objavil na spomínanom zozname - či ide o banálnu chybu, alebo zlomyseľnosť. Mrzí ma neschopnosť MČ Bratislava-Staré mesto ňou zverejnené údaje verifikovať, prípadne aspoň dodatočne a opraviť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?