Tvrdiť protichodné veci - recept Smeru na neomylnosť?

Autor: Peter Kunder | 24.9.2008 o 15:19 | Karma článku: 7,79 | Prečítané:  1449x

Schopnosť zaujať správne stanovisko je v politike dôležitá. V momente, keď existuje pochybnosť, či radikálne stanovisko nie je krokom mimo, je zrejme pre niekoho východiskom prijatie aj opačného stanoviska. Možno sa to niekomu zdá neobvyklé... inovatívnymi v tomto ohľade sú pre mňa predstavitelia strany Smer.

Na webstránke strany Smer (v článku Stanovisko ministerstva práce k problematike sociálnych podnikov a útokov médií ) sa dá dočítať: "Sympatie k akejkoľvek politickej strane, alebo členstvo v nej nemôžu byť, a ani nie sú kritériom pre schválenie, ale rovnako ani pre neschválenie predložených projektov, ktoré spĺňajú všetky požadované kritériá."

Je asi zbytočné vypisovať záľahu odkazov na vyjadrenia predsedu strany na tému jeho hlbokej podpory politike pani ministerky Tomanovej.

Na tej istej webstránke tej istej strany Smer sa dá dočítať (v článku Predseda vlády a strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico definoval základné princípy...) sa dá dočítať aj: "V prípade udeľovania finančnej pomoci, ktorá patrí do výlučnej rozhodovacej právomoci samotných členov vlády, nebudeme považovať za neprípustné, ak napríklad v prípade dvoch rovnocenných projektov s rovnakou kvalitou a rovnakým výsledným efektom uprednostní starostu či primátora za vládnu koalíciu."

Čo k tomu dodať? Snáď len to, že obe stanoviská boli zverejnené v jeden deň - 22. 8. 2008.

Ak máte pocit, že tento článok by nemal hneď zapadnúť prachom, môžete naň iných upozorniť na:

pošli na vybrali.sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?